FIBARO GROUP S.A.

Case study

FIBARO GROUP S.A.

smart-home-fibaro

FIBARO to globalna marka działająca w branży IoT (Internetu Rzeczy), dostarczająca rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej. Fibaro Group S.A. jest producentem elementów oraz integratorem wielu zewnętrznych rozwiązań wchodzących w skład nowoczesnego systemu smart home o nazwie FIBARO. Dostarcza m.in. centrale zarządzające automatyką budynkową, będące podstawą całego inteligentnego systemu.

Pretor - Fibaro photo
Fibaro - smart home photo1
motionsensor_03

Z jakim problemem zmierzył się Klient?

Producenci systemów inteligentnego zarządzania domem bazują przede wszystkim na rozwiązaniach „Internet of Things”, co oznacza, że  mogą w sposób przewodowy lub bezprzewodowy przetwarzać, gromadzić i wymieniać dane za przy pomocy inteligentnej instalacji elektrycznej lub sieci komputerowej. W związku z tym, wspomniane informacje w postaci danych mogą być podatne na zagrożenia związane z atakami hackerskimi, czy wirusami mającymi na celu uniemożliwienie dostępu do danych, czy ich kradzież. Dodatkowo takie sieci skupiają kilka urządzeń, więc nierzadko ma się do czynienia z problemami związanymi z utrzymaniem środowiska, co generuje dodatkowe koszty. Podobne problemy napotkała grupa Fibaro.

Dużym problemem był brak posiadania lokalnego środowiska centrum danych. Dodatkowo problemy stwarzały liczne awarie i utrudniony dostęp do usług ze strony firmy hostingowej potęgowały zagrożenie wstrzymania usług, co przy biznesie opartym na rozwiązaniach informatycznych jest niedopuszczalne. Finalnie, Klient zmagał się z brakiem kontroli nad swoimi danymi i możliwością zagwarantowania im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Nasze rozwiązanie:

  • Audyt infrastruktury u hostera w celu wyskalowania rozwiązania do wdrożenia w lokalnej infrastrukturze.

  • Zbudowanie od podstaw nowego środowiska z wysokim stopniem niezawodności.

  • Zaplanowanie i realizacja migracji usług z zachowaniem pełnej przewidywalności zatrzymania dostępów do usług i w rygorze czasowym.

Efekt:

  • Zyskanie pełnej kontroli nad środowiskiem i danymi.

  • Minimalizacja szansy przestoju dzięki zaimplementowanej architekturze o wysokim poziomie redundancji.

  • Uzyskanie elastyczności w korzystaniu z zasobów IT bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów, w ramach już zakupionej infrastruktury na potrzeby testów i rozwoju biznesu.

  • Uniezależnienie się od polityki cenowej firmy hostinowej dzięki możliwości swobodnej rozbudowy.

quotes

Firma Fibar Group S.A. niniejszym potwierdza, iż firma Pretor w 2019 roku zaprojektowała dla Nas środowisko produkcyjne, a następnie wdrożyła i dokonała migracji z wykorzystaniem portfela produktów Dell EMC. 

Projekt opiewał na łączną kwotę ponad miliona PLN netto. 

Całe środowisko zostało zbudowane w oparciu o macierze Unity, serwery PwerEdge oraz centralny system backupu Data Domain Dell EMC.

Dostawa sprzętu oraz samo wdrożenie odbyło się sprawnie i z zachowaniem wszelkich standardów. 

Inżynierowie wykazali się fachową wiedzą i doświadczeniem przy doborze rozwiązania, jak również przy jego wdrożeniu i migracji. 

Rekomendujemy firmę Pretor jako sprawdzonego i rzetelnego dostawcę sprzętu IT oraz usług wdrożeniowych. 

 

Rafał Leszczyński

IT Manager

Fibar Group S.A.