• Pretor - Twój partner w erze informacji
  • Pretor - Twój partner w erze informacji
  • Pretor - Twój partner w erze informacji
  • Pretor - Twój partner w erze informacji


Pretor sp. z o.o. jest jedną z wiodących firm z branży IT w Polsce, działająca na polskim rynku nieprzerwanie od 1991 roku.
Jesteśmy dumni z faktu bycia czołowym partnerem światowych producentów branży IT.


Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze projektujemy oraz wdrażamy wysokiej jakości rozwiązania, pozwalające zwiększyć efektywność działań i rentowność biznesu naszych Klientów.


Podstawowe dziedziny naszej działalności to:

  • kompleksowe usługi informatyczne dla biznesu, 
  • dobór i sprzedaż zaawansowanych rozwiązań informatycznych, sprzętu komputerowego, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania, 
  • internetowa sprzedaż produktów z branży IT poprzez BiznesLink - najpopularniejszy system sprzedaży rynku B2B w Polsce, 
  • sprzedaż i serwis urządzeń fiskalnych.Chcąc zaspokoić rosnące potrzeby i wymagania naszych Klientów nieustannie dbamy o podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników. Posiadamy szereg certyfikatów i autoryzacji największych na świecie producentów sprzętu i oprogramowania, których logotypy mogą Państwo zobaczyć na dolnym pasku naszej strony. Większość autoryzacji ma status wysoki lub najwyższy. Pozwala nam to na bezpośredni kontakt z producentami i realizację wysokich wymagań stawianych przez naszych Klientów.


Dzięki bogatemu portfolio oferowanych przez nas produktów i usług jesteśmy w stanie dopasować rozwiązania do indywidualnych potrzeb Klienta, oferując sprawdzone, niezawodne i innowacyjne rozwiązania informatyczne.


Potwierdzeniem dynamicznego rozwoju naszej firmy są otrzymane wielokrotnie (2017, 2016, 2015, 2012, 2009, 2008, 2007, 2006) wyróżnienia Gazeli Biznesu w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm, organizowanych przez redakcję dziennika gospodarczego Puls Biznesu.


Nasza firma została wyróżniona już dwukrotnie (2018 i 2013) prestiżową nagrodą Diamentów Forbes’a w rankingu firm najszybciej zwiększających swoją wartość, organizowanym przez redakcję miesięcznika Forbes.


Baza 1000 firm z całej Polski współpracujących z nami od kilku a nawet kilkunastu lat potwierdza naszą skuteczność i rzetelność w tym jak podchodzimy do obsługi Klientów, a otrzymywane wyróżnienia motywują nas do dalszego rozwoju i utrzymania pozycji jednego z liderów w branży IT.