• Pretor - Twój partner w erze informacji
  • Pretor - Twój partner w erze informacji
  • Pretor - Twój partner w erze informacji
  • Pretor - Twój partner w erze informacji
    Twój partner w erze informacji” – to hasło, które towarzyszy nam już od kilkunastu lat i w zwięzły sposób opisuje naszą rolę. Chcemy być partnerem wspomagającym Państwa biznes w erze szybko rosnącej ilości informacji, przetwarzanej przez oferowane przez nas rozwiązania, których doborem i integracją zajmują się nasi wykwalifikowani pracownicy.

    W pierwszych latach naszej działalności główny nacisk rozwoju firmy opierał się na produkcji i sprzedaży komputerów i serwerów pod własną marką PHOBOS. Obowiązujące wówczas hasło „Twoje narzędzie w erze informacji” dobrze oddawało ducha czasów lat 90-tych, w których dostawa wysokiej jakości urządzeń dla wymagających Klientów była dla firmy Pretor najważniejszą misją.

    Świat się zmieniał, a razem z nim zmieniały się wizje rozwoju naszej firmy. Na początku nowego wieku zdecydowaliśmy się nie opierać dalszego rozwoju firmy na produkcji i sprzedaży serwerów oraz komputerów. Dostrzegliśmy potencjał sprzedaży internetowej w modelu B2B z dedykowanym opiekunem i pełnym wsparciem przed i posprzedażnym. W ten sposób narodził się system BiznesLink, który wspólnie z ABC Datą rozwijaliśmy jako narzędzie obsługi naszych Klientów. Staliśmy się niekwestionowanym liderem tej formy obsługi Klientów w Polsce.

    W okresie ostatnich 15 lat firma ewaluowała z producenta i sprzedawcy serwerów oraz komputerów PHOBOS do dostawcy rozwiązań IT dla ponad 1200 Klientów na terenie całej Polski. Nie byłoby to możliwe bez wizji kadry kierowniczej oraz wsparcia jej przez  wszystkich pracowników. Wykwalifikowani inżynierowie i kompetentny zespół handlowców to siła, dzięki której jesteśmy dziś w stanie w szerokim zakresie zaspokajać potrzeby naszych Klientów. Cytując Henrego Forda: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. To dzięki ludziom, którzy byli i są z nami w trakcie tych 26 lat, ich zaangażowaniu i wysiłkowi, mogliśmy stać się jednym z liderów na rynku IT w Polsce. Hasło „Twój partner w erze informacji” stało się naszym mottem i celem w budowaniu relacji z Klientami.

   
Potwierdzeniem stałego rozwoju naszej firmy są otrzymane w ostatnich latach prestiżowe wyróżnieniaGazele Biznesu w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm, czy Diamenty Forbesa w rankingu firm najszybciej zwiększających swoją wartość. Nie byłoby to możliwe do osiągnięcia bez zaangażowania wszystkich pracowników. Pretor to zespół profesjonalistów, którzy budują nasz wspólny sukces. Pretor to również liczby. Rocznie wystawiamy ponad 28 000 faktur do 2000 klientów biznesowych, przyjmując ponad 25 000 zamówień. Sprzedaż w 2016 roku osiągnęła wartość 62 milionów złotych.

      Jubileusz 25-lecia, który obchodziliśmy w zeszłym roku, był dla naszej firmy niezwykle ważnym momentem. To był czas podsumowań, refleksji oraz świadomego wybiegania w przyszłość w poszukiwaniu nowych obszarów rozwoju i doskonalenia.

      Była to również doskonała okazja do złożenia Państwu podziękowań za dotychczasową współpracę i za zaufanie, jakim nas Państwo obdarzają. Liczymy na kolejne lata owocnej współpracy.

                                                                                                                                                                                       Zarząd i Pracownicy